לימודי שייט

פורום לדיונים לכל הקשור בלימודי ותעודות שייט
שלח תגובה
sergey
Site Admin
הודעות: 35
הצטרף: 26 ספטמבר 2020, 15:32

לימודי שייט

שליחה על ידי sergey »

לימודי שייט מיועדים לשתי מטרות. האחת, לימוד הבסיס של השייט, הכרת אופן הפעלת כלי השייט, התמודדות עם תקלות ועוד. המטרה השנייה של הלימודים היא להכשיר את התלמידים לבחינות שייט, שמאפשרות רישיון להשטת סוגים שונים של סירות, ספינות ויאכטות. לימודי שייט בארץ כוללים קורסי סקיפרים לקבלת רישיון משיט בארץ של משרד התחבורה, ולימודים לתעודת משיט בינלאומית IYT, שלא כוללת רישיון השטה בארץ. כמו כן ניתן ללמוד להשיט כלי שייט שלהם אין צורך ברישיון השטה, והשטה של כלי שייט ספציפיים.
sergey
Site Admin
הודעות: 35
הצטרף: 26 ספטמבר 2020, 15:32

Re: לימודי שייט

שליחה על ידי sergey »

הדרישות לקבלה ללימודי שייט שונות, בהתאם לסוג הקורס ואופן ההכנה. ללימודי שייט לקורס סקיפרים 30 של משרד התחבורה לא נדרש ידע קודם. הלימודים כוללים קורסים תיאורטיים בתחומי ימאות, מכונאות וניווט והפלגות להכנה למבחן המעשי. לאחר קבלת רישיון משיט 30 ותקופת זמן של שנה ניתן להמשיך ללימודי משיט 60, רישיון לשייט בינלאומי. ללימודי IYT הבינלאומיים יש צורך בידע ובניסיון קודמים, הלימודים מיועדים להכנה לבחינות הארגון. לימוד שייט בסיסי לא דורש ידע מיוחד ומיועד בעיקר להעשרת ידע ולהתנסות מעשית. כאמור, קיימים סוגים שונים של רישיונות שייט, כאשר לכל סוג רישוי יתרונות אך גם מגבלות. לדוגמה, לימודי שייט למשיט 30 מאפשרים עמידה בבחינות לקבלת רישוי שייט בארץ, אך אינם מאפשרים השטה בשכר, הפלגה מחוץ לחופי הארץ או הפעלה של אופנוע ים. תעודת משיט IYT מוכרת במדינות שונות, אך לא בישראל. לימודי שייט מתקיימים במועדוני שייט ובבתי ספר לשייט, חלקם מוכרים ע"י משרד התחבורה, הרשות לספנות, או ארגון IYT הבינלאומי.
sergey
Site Admin
הודעות: 35
הצטרף: 26 ספטמבר 2020, 15:32

Re: לימודי שייט

שליחה על ידי sergey »

לימודי שייט כוללים לימודים עיוניים ומעשיים, הן במטרה לעמוד בדרישות הבחינה של משרד התחבורה, והן כדי להקנות לתלמידים ידע מקיף על עולם השייט. כיוון שקיימים רישיונות שונים לשייט, ולכל רישיון מגבלות הרשאה ספציפיות, חשוב לבחור קורס או מסלול לימודי שייט שמאפשר את התעודה המתאימה. כאמור, למשרד התחבורה מבחני משיט לסוגים שונים של כלי שייט, וכמו כן המבחנים הבינלאומיים שמעניקים רישיון השטה ספציפי מחוץ לגבולות הארץ. מספר דוגמאות: לימודי שייט פופולריים לרישיון סקיפר או משיט 30, שמאפשר השטה של יאכטות מול חופי הארץ עד מרחק 12 מייל.
sergey
Site Admin
הודעות: 35
הצטרף: 26 ספטמבר 2020, 15:32

Re: לימודי שייט

שליחה על ידי sergey »

רישיון משיט 20 מאפשר להשיט בשכר סירות נוסעים לסקי מים, אבובים, מצנח ועוד. רישיון משיט 60 בינלאומי מתאפשר לבעלי רישיון 30 ועוד. רישיון שייט הוא תחביב שמעניק שעות רבות של הנאה. שייט חופים והפלגות לחו"ל, האוויר הממכר ומרחב הים הפתוח, הפעילות הספורטיבית והמנוחה המרגיעה, וכמובן החוויות שצוברים במהלך השייט, הם הסיבות העיקריות לחיבה הרבה לשייט. כמובן, שכדי לשוט ביאכטה או בסירה לא חייבים רישיון שייט. עם זה, הרישיון מאפשר להשיט את הסירה או היאכטה באופן עצמאי ומעניק, מלבד החוויה שבשייט, את האפשרות לקבוע מסלול שייט, לבחור את אופן ההפלגה ועוד, כאשר ההכנה לרישיון היא באמצעות לימודי שייט.
שלח תגובה